
Hatsune Miku 5108B Plus
Akko x Hatsune Miku Limited Edition.
Cherry Profile PBT Dye-Sub Keycaps;
Programmable RGB backlight;
Tri-mode connection(2.4G, Bluetooth, Wired Type-C);
Akko V3 Piano Pro Switch (Linear).
| Switch | Akko V3 Piano Pro |
| Interface | Wireless/Bluetooth/USB Type C |
| Macro | Akko Macro V1.0 |
| N-Key Rollover | Supported |
| Disable Winlock | Supported |
| Backlit | RGB backlit |
| Hot-Swappable | Yes |
| Model | 5108B Plus |
| Dimensions | 440*132*41mm |
| Weight | Approximately 1.2KG |
| Material | PBT Material |
| Profile | Cherry |
| Printing Technology | Dye-Sublimation |
| Side-Printed | N/A |
Original: $158.00
-65%$158.00
$55.30More Images














Hatsune Miku 5108B Plus
Akko x Hatsune Miku Limited Edition.
Cherry Profile PBT Dye-Sub Keycaps;
Programmable RGB backlight;
Tri-mode connection(2.4G, Bluetooth, Wired Type-C);
Akko V3 Piano Pro Switch (Linear).
| Switch | Akko V3 Piano Pro |
| Interface | Wireless/Bluetooth/USB Type C |
| Macro | Akko Macro V1.0 |
| N-Key Rollover | Supported |
| Disable Winlock | Supported |
| Backlit | RGB backlit |
| Hot-Swappable | Yes |
| Model | 5108B Plus |
| Dimensions | 440*132*41mm |
| Weight | Approximately 1.2KG |
| Material | PBT Material |
| Profile | Cherry |
| Printing Technology | Dye-Sublimation |
| Side-Printed | N/A |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Akko x Hatsune Miku Limited Edition.
Cherry Profile PBT Dye-Sub Keycaps;
Programmable RGB backlight;
Tri-mode connection(2.4G, Bluetooth, Wired Type-C);
Akko V3 Piano Pro Switch (Linear).
| Switch | Akko V3 Piano Pro |
| Interface | Wireless/Bluetooth/USB Type C |
| Macro | Akko Macro V1.0 |
| N-Key Rollover | Supported |
| Disable Winlock | Supported |
| Backlit | RGB backlit |
| Hot-Swappable | Yes |
| Model | 5108B Plus |
| Dimensions | 440*132*41mm |
| Weight | Approximately 1.2KG |
| Material | PBT Material |
| Profile | Cherry |
| Printing Technology | Dye-Sublimation |
| Side-Printed | N/A |
























