✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

MonsGeek MG75W Midnight
Keyboard
| Switch | Akko V3 Cream Yellow Pro / Akko V3 Cream Blue Pro |
| Interface | USB Type C / 2.4GHz |
| Macro | Akko Macro V1.0 |
| N-Key Rollover | Supported |
| Disable Winlock | Supported |
| Backlit | RGB |
| Hot-Swappable | 3-pin & 5-pin |
General
| Model | MG75W |
| Dimensions | 33.3*14.35*4.2cm |
| Weight | Approximately 1.05KG |
| Material | PBT Material |
| Profile | Cherry |
| Printing Technology | Double Shot |
| Side-Printed | N/A |
Select Switch
From $33.95
Original: $97.00
-65%MonsGeek MG75W Midnight—
$97.00
$33.95More Images



MonsGeek MG75W Midnight
Keyboard
| Switch | Akko V3 Cream Yellow Pro / Akko V3 Cream Blue Pro |
| Interface | USB Type C / 2.4GHz |
| Macro | Akko Macro V1.0 |
| N-Key Rollover | Supported |
| Disable Winlock | Supported |
| Backlit | RGB |
| Hot-Swappable | 3-pin & 5-pin |
General
| Model | MG75W |
| Dimensions | 33.3*14.35*4.2cm |
| Weight | Approximately 1.05KG |
| Material | PBT Material |
| Profile | Cherry |
| Printing Technology | Double Shot |
| Side-Printed | N/A |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Keyboard
| Switch | Akko V3 Cream Yellow Pro / Akko V3 Cream Blue Pro |
| Interface | USB Type C / 2.4GHz |
| Macro | Akko Macro V1.0 |
| N-Key Rollover | Supported |
| Disable Winlock | Supported |
| Backlit | RGB |
| Hot-Swappable | 3-pin & 5-pin |
General
| Model | MG75W |
| Dimensions | 33.3*14.35*4.2cm |
| Weight | Approximately 1.05KG |
| Material | PBT Material |
| Profile | Cherry |
| Printing Technology | Double Shot |
| Side-Printed | N/A |
























