✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Neon 3098 Wired Keyboard
| Switch | Akko V3 Cream Yellow/Akko V3 Cream Blue |
| Interface | USB Type C |
| Macro | Akko Macro V1.0 |
| N-Key Rollover | Supported |
| Disable Winlock | Supported |
| Backlit | No backlit/Support Led Mod by users with preserved LED slots |
| Hot-Swappable | N/A |
General
| Model | 3098 |
| Dimensions | 382*134*40mm |
| Weight | Approximately 1.1KG |
| Material | PBT Material |
| Profile | ASA |
| Printing Technology | Double Shot |
| Side-Printed | N/A |
Select Switch
Select RGB
From $97.00
Neon 3098 Wired Keyboard—
$97.00
More Images








Neon 3098 Wired Keyboard
| Switch | Akko V3 Cream Yellow/Akko V3 Cream Blue |
| Interface | USB Type C |
| Macro | Akko Macro V1.0 |
| N-Key Rollover | Supported |
| Disable Winlock | Supported |
| Backlit | No backlit/Support Led Mod by users with preserved LED slots |
| Hot-Swappable | N/A |
General
| Model | 3098 |
| Dimensions | 382*134*40mm |
| Weight | Approximately 1.1KG |
| Material | PBT Material |
| Profile | ASA |
| Printing Technology | Double Shot |
| Side-Printed | N/A |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Switch | Akko V3 Cream Yellow/Akko V3 Cream Blue |
| Interface | USB Type C |
| Macro | Akko Macro V1.0 |
| N-Key Rollover | Supported |
| Disable Winlock | Supported |
| Backlit | No backlit/Support Led Mod by users with preserved LED slots |
| Hot-Swappable | N/A |
General
| Model | 3098 |
| Dimensions | 382*134*40mm |
| Weight | Approximately 1.1KG |
| Material | PBT Material |
| Profile | ASA |
| Printing Technology | Double Shot |
| Side-Printed | N/A |
























